Veřejné osvětlení Veselí nad Moravou

Veselí nad Moravou leží v úrodné nížině Moravského Slovácka lemované z jihovýchodu Bílými Karpatami, poli a lužními lesy na západě a Chřiby na severním horizontu.  

Město představuje významný silniční i železniční uzel s velmi dobrým spojením na Slovensko. Zároveň je skvělým výchozím bodem pro výlety do širokého okolí za krásami přírody a památkami – do historických vinných sklepů i vinohradů, za stále živými tradicemi a folklorem. Na své si zde přijdou cyklisté, díky husté síti cyklostezek, pěší turisté i milovníci vody. kteří se mohou plavit po Baťově kanále z přístavu, který je modernizován a nabízí velmi kvalitní zázemí.  

V roce 2020 si prošlo rekonstrukcí veřejné osvětlení, pro osvětlení města je k dispozici cca 1500 světelných bodů. Světelné body jsou z podstatné části opařeny úspornými LED svítidly s možností regulace příkonu. Svítidla jsou umístěna na stožárech výšky 4-8m. Památkové a historické objekty jsou nasvíceny zemními svítidly. Přívod napětí do svítidel zajišťuje 36 ks rozvaděčů. V čase vánočním a novoročním nasvětlují město slavnostním osvětlením.  

 

Veselí nad Moravou, Česko