Rekonstrukce osvětlení historických budov klade na projektanta i navržená svítidla zvláštní nároky. Hlavní problém tvoří zasazení soudobých svítidel do historického interiéru při současném splnění technických požadavků na osvětlení. Rekonstrukce staré koleje jezuitského semináře v Kutné Hoře tvoří další střípek v pestré mozaice referencí Lumidée.
Jezuitská kolej v Kutné Hoře leží na dohled od světově proslulého pozdně gotického chrámu svaté Barbory. Společně s chrámem spoluvytváří areál který je zapsán v seznamu světového kulturního dědictví Unesco. Počátky jezuitského semináře v Kutné Hoře sahají do 17. století, poněkud stranou stojící stará kolej je ještě o několik století starší. Během staletí své existence mnohokrát změnila účel a využití. Sloužil jako měšťanský dům, jezuitská kolej, v 19. století ho začala využívat C.K. armáda, po které budovu převzala armáda československá. Posledním nájemníkem byla Československá lidová armáda. Její čyřicetiletý pobyt zanechal objekt ve zuboženém stavu.
Cílem rekonstrukce bylo vytvořit v opravené koleji konferenční a vzdělávací prostory a kavárnu. Rekonstukce objektu se ujala architektnonická kancelář Atelier M1 architekti s.r.o. pod vedením Ing. Arch. Pavla Joby. Rekonstrukci osvětlení budovy mělo zajišťovat moderní osvětlení, které svým designem vyhoví historickému rázu budovy. Jako nejvhodnější řešení byla zvolena svítidla Viabizzuno. Díky svému jemnému až křehkému funkcionalistickému designu vhodně doplňují masivní starodávné stavební prvky. Výsledek společné snahy architektů, projektantů a stavřů si můžete prohlédnout na zde uvedených fotografiích.