Parkview Praha

Realizace osvětlení Parkview, Praha 4 Pankrác

Parkview je projekt navržený světově proslulým architektem Richardem Meierem. Nachází se ve velmi dobře zavedené obchodní lokalitě pražské Pankráce, pouhou minutu pěší chůze od stanice metra a v těsné blízkosti dálnice D1 a pražského okruhu. V bezprostředním okolí je k dispozici pestrá paleta služeb a občanské vybavenosti. Parkview se pyšní přístupnou střešní terasou a balkóny s nádherným výhledem na Prahu. 

Skanska pokračuje v zavádění mnoha inovativních prvků a každá budova se stává technologicky vyspělejší, což oceňují především všichni její nájemci. Parkview není výjimkou. Uživatelé budovy mohou například využívat veškeré služby v budově prostřednictvím mobilní aplikace. To znamená, že si nájemníci mohou objednat jídlo z restaurace v budově, zarezervovat elektromobil nebo elektrokolo, sledovat fungování budovy z hlediska úspor energie a vody, objednat si služby prádelny, využívat inteligentní parkovací systém a mnohé další služby. 

Parkview je inovativní a energeticky úsporná budova, která využívá výrazně méně energie a vody než běžné kancelářské budovy. Její součástí je řada energeticky úsporných řešení k minimalizaci environmentální stopy a významnému snížení provozních nákladů. 

Oblasti, v nichž Parkview dosahuje vynikajících výsledků, jsou zejména následující: 

  • V celé budově jsou použity ekologické materiály k vytvoření zdravého pracovního prostředí.
  • Vysoce kvalitní a účinné LED osvětlení se senzory obsazenosti a pohybu k minimalizaci spotřeby energie.
  • Významné množství pitné vody (cca. 30 %) je uspořeno prostřednictvím účinných armatur.
  • Vysoce výkonná fasáda, důmyslný systém ventilace a klimatizace, chladící trámy, LED světla a výtahy s rekuperací energie snižují spotřebu energie budovy o 36 %.
  • Každý je vybízen k využívání pokročilého systému recyklace a řádnému třídění odpadu včetně kompostování a třídění kovů.
  • Všechny zasedací místnosti jsou vybaveny senzory CO2, takže můžete být efektivnější díky většímu množství čerstvého vzduchu.
  • V areálu se sbírá dešťová voda a využívá se k zavlažování zahrady a zelené střechy.

Parkview přirozeně cílí na certifikaci LEED Platinum, kromě toho ale také na certifikaci WELL na úrovni Gold. WELL sleduje prvky, které mají vliv na zdraví a duševní pohodu lidí prostřednictvím kvality ovzduší, vody a přístupu ke zdrojům světla. Zaměřuje se rovněž na pohodu lidí, zdravou výživu a vliv budov na lidský organismus a duševní zdraví. 

 

Pujmanové 1753/10a, Praha 4-Nusle, Česko