Tyršovy sady, Pardubice

Osvětlení parku Tyršovy sady v Pardubicích

osvětlení parku pardubice

Lumidée se podílelo na reviatlizaci oblíbeného parku ve středu Pardubic.

Osvětlení parku Tyršovy sady v Pardubicích tvořilo součást celkového projektu opravy a zvelebení tohoto oblíbeného místa nedaleko zimního stadionu místních hokejistů. Toto krásné místo v pardubickém podzámčí řadu let pustlo a plán na jeho opravu trpěl spory na radnici i mimo ní. Nakonec byly všechny překážky překonány a v roce 2014 se začalo stavět. Obnovený park byl slavnostně  znovu otevřen a na podzim 2015.

Výsledný dojem je velmi příznivý. Vstupu do Tyršových sadů vévodí nově postavená funkcionalistická kavárna. V samotném parku moderně pojatý prostor citlivě pracuje se starším porostem i s přítomností nedalekého zámku.

Po setmění se objevuje úplně jiný park než za denního světla. Širokého uplatnění při osvětlení parku našly zejména LED profily Linia U18 společnosti Lumidée, které jsou použity na osvětlení promenády, ale také na osvětlení schodiště, kde jsou umístěny v zábradlí. Stejná svítidla se uplatnila také u vtipného osvětlení dřevěných laviček. Hlavní chodníky jsou nasvětlovány také pomocí zemních svítidel Ares a bodových světlometů Woody italské společnosti iGuzzini, které se používají hlavně pro svícení přes ozdobné traviny.

Tyršovy sady, Tyršovy sady, Pardubice I, Česko
osvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubiceosvětlení parku pardubice