Hornbach, Praha – Chuchle

Osvětlení nákupního střediska Horbnach

V březnu 2016 zahájil provoz nový Hornbach, tentokrát v Praze – Chuchli, osvětlení nákupního střediska zajistila společnost Lumidée

Projekty osvětlení velkých nákupních ploch tvoří poměrně častou náplň práce Lumidée. Pro osvětlení nákupního střediska Hornbach v Praze Chuchli byla využita svítidla německé společnosti RIDI. Lumidée dodávalo do projektu lištová zářivková svítidla určená do nákupních prostor. Investor zvolil řešení osvětlení rozsáhlého prodejního prostoru pomocí lištového systému RIDI LINIA. Lištový systém RIDI LINIA představuje technicky dokonalý osvětlovací systém, s jednoduchou rychlou montáží. První série LINIA byla uvedena na trh už v roce 1987. Od roku 1996 se vyrábí zdokonalený systém pod značkou RIDI LINIA. Lištový systém LINIA je v současnosti jedním z nejdokonalejších lištových systémů na evropském trhu. Systém LINA se mimo jiné také vyznačuje širokou nabídkou možností kombinací. RIDI LINIA je určeno hlavně pro použití v interiéru, v nabídce společnosti RIDI však také je venkovní verze s IP 54.

V případě projektu osvětlení obchodního střediska Hornbach Praha Chuchle byly jako světelný zdroj byly zvoleny klasické zářivky T5. Technologické řešení dnes představují oblíbená LED svítidla, která se sice vyznačují vysokou životností, avšak úspora jakou během své životnosti LED osvětlení přinese často nedokáže pokrýt pořizovací náklady, které jsou u LED svítidel proti klasickým zářivkovým svítidlům stále výrazně vyšší.

Kromě osvětlení prodejních ploch dodávalo Lumidée také svítidla pro zázemí obchodu. I zde byla využita tradiční zářivková svítidla společnosti RIDI. Jedná se například o mřížkové svítidlo RIDI ABSB, které se využívá pro osvětlení chodeb. Podobné využiní mají svítidla RIDI LFN, která se používají v prostorách s vyšší prašností. Dalšímy použitými svítidly byly downlighty s leštěným reflektorem RIDI EBD 195, které nacházejí uplatnění při osvětlení sociálních zažízení a šaten nebo chodeb. Jak už bylo výše uvedeno byla při osvětlení nákupního střediska v Praze Chuhli zvolena svítidla s tradičními zářivkovými světelnými zdroji. Společnost RIDI však nabízí širokou nabídku svítidel ve variantách jak s klasickým světelným zdrojem tak v moderním LED provedení.

Hornbach, Strakonická, Velká Chuchle, Česko