DT Prostějov

Osvětlení kanceláří DT Prostějov

osvětlení kanceláří

Společnost DT patří mezi významné světové výrobce výhybkových konstrukcí. Dlouhodobý úspěch na trhu společnosti zajišťuje specializace na výzkum a vývoj. Projekt osvětlení nové administrativní budovy byl svěřen společnosti Lumidée. S ohledem na mezinárodní rozměr splečnosti DT bylo vedel užitných vlastností nutno u konkrétního osvětlení dbát i na reprezentaci. Z toho důvodu i osvětlení kanceláří vyžadovalo pečlivou volbu svítidel.

Projekt osvětlení se tak nezaměřoval pouze na zajištění běžného osvětlení, ale současně na osvětlení, které dokáže podtrhnout designové prvky prostoru a spolu s interiérem vytváří svébytnou atmosféru. Cílem osvětlení bylo ve spolupráci s interiérem podtrhnout decentně a legantně význam společnosti. Naplnění uvedeného cíle je zvlášť patrné u zřejmě nejvýraznějšího interierového prvku zvaného Vodopád, kde hraje světlo ze svítidla Erco Lightgap zásadní roli,  svítidlo samo však zůstává v pozadí a nechává vyniknout plastiku. Podobně nenápadně působí také specializovaná svítidla Erco použitá na osvětlení zelené živé stěny. Stejně decentně působí také bodová svítidla Martini Wipp, která nasvětlují propagační obrazy společnosti a svým technickým vzhledem podrthují celkovou atmosféru prostoru. Nasvětlovací funkci plní také vestavná svítidla s nastavitelným reflektorem Planlicht Shoplight.

Naopak výrazným doplňkem interiéru je designové svítidlo Moon, které je umístěno v zasedací místnosti a svým neotřelým tvarem okamžitě upoutá pozornost.

DT - Výhybkárna a strojírna, a.s., Dolní, Prostějov, Česko