BB Centrum Delta

Osvětlení administrativní budovy BB Centrum Delta

Mezi prestižní projekty společnosti Lumidée z posledních let bezpochyby patří projekt osvětlení BB Centrum Delta.

Pražský areál BB Centrum představuje příklad soudobé architektury velkých administrativních budov.  Celé centrum leží v těsné bízkosti ulice 5. května. Tím je zajištěna jeho výborná dostupnost a propojenost s dalšími částmi města. Osvětlení administrativní budovy centra patří mezi prestižní projekty, o které má zajem každá společnost zabývající se osvětlením. Společnost Lumidée se řadí mezi úspěšné dodavatele osvětlovacího do tohoto projektu.

Společnost Lumidée se podílela na osvětlení nejnovější a současně největší části centra, budovy DELTA. Satba pochází z dílny architektonického studia Aulík, Fišer architekti a byla dokončena v roce 2015. Budovu DELTA tvoří dvě samostatné budovy s půdorysem ve tvaru písmene H. Unikátní výhodou takového půdorysu je možnost propojení jednotlivých ramen budovy na každém podlaží a dosáhnout pronajímatelnou plochu až 4 530 m2.

Společnost Lumidée dostala za úkol zpracovat projekt osvětlení společných prostor, chodeb a garáží centra. Pro tento účel byla zvolena kvalitní přisazená svítidla značky Ridi Venice.  Do podhledů byla použita zářivková svítidla Ridi EBRME popř. Imperial DLK. Pro osvětlení garáží byla použita svítidla s vyšším krytím Ridi PCAG. V reprezentatovních prostorách byly použity osvětlovací systémy Viabizzuno 094 doplněné podhledovými bodovými svítidly.

Výsledkem je atraktivní a reprezentativní prostor, ve kterém se každý návštěvní cítí příjemně. Projekt osvětlení zpracovala společnost Lumidée. Rozsáhlé oteřené prostory vyplnila velká kruhová svítidla  Liquid Line a Ringo Star s přímým/nepřímým vyzařováním. Osvětlení malých jednacích místností zajišťují extravagantní svítidla Amorphicon, kombinace svítidel Oh!Smash nebo závěsná svítidla Mr. Magoo. Další prostory byly osvětleny standardními svítidly kvalitních evropských výrobců.