BB Centrum Delta

Osvětlení administrativní budovy BB Centrum Delta

Mezi prestižní projekty společnosti Lumidée z posledních let bezpochyby patří projekt osvětlení BB Centrum Delta.

Pražský areál BB Centrum představuje příklad soudobé architektury velkých administrativních budov.  Celé centrum leží v těsné bízkosti ulice 5. května. Tím je zajištěna jeho výborná dostupnost a propojenost s dalšími částmi města. Osvětlení administrativní budovy centra patří mezi prestižní projekty, o které má zajem každá společnost zabývající se osvětlením. Společnost Lumidée se řadí mezi úspěšné dodavatele osvětlovacího do tohoto projektu.

Společnost Lumidée se podílela na osvětlení nejnovější a současně největší části centra, budovy DELTA. Satba pochází z dílny architektonického studia Aulík, Fišer architekti a byla dokončena v roce 2015. Budovu DELTA tvoří dvě samostatné budovy s půdorysem ve tvaru písmene H. Unikátní výhodou takového půdorysu je možnost propojení jednotlivých ramen budovy na každém podlaží a dosáhnout pronajímatelnou plochu až 4 530 m2.

Společnost Lumidée dostala za úkol zpracovat projekt osvětlení společných prostor, chodeb a garáží centra. Pro tento účel byla zvolena kvalitní přisazená svítidla značky Ridi Venice.  Do podhledů byla použita zářivková svítidla Ridi EBRME popř. Imperial DLK. Pro osvětlení garáží byla použita svítidla s vyšším krytím Ridi PCAG. V reprezentatovních prostorách byly použity osvětlovací systémy Viabizzuno 094 doplněné podhledovými bodovými svítidly.

Výsledkem je atraktivní a reprezentativní prostor, ve kterém se každý návštěvní cítí příjemně. Projekt osvětlení zpracovala společnost Lumidée. Rozsáhlé oteřené prostory vyplnila velká kruhová svítidla  Liquid Line a Ringo Star s přímým/nepřímým vyzařováním. Osvětlení malých jednacích místností zajišťují extravagantní svítidla Amorphicon, kombinace svítidel Oh!Smash nebo závěsná svítidla Mr. Magoo. Další prostory byly osvětleny standardními svítidly kvalitních evropských výrobců.

BB Centrum Delta, Vyskočilova, Praha 4, Česko