Bořislavka centrum

Nová dominanta Evropské třídy v sobě snoubí soudobou architekturu a umění. Architektonický návrh je dílem uznávaného pražského ateliéru AULÍK FIŠER ARCHITEKTI. Členitá budova umožňuje nadstandardní veřejnou prostupnost soukromým pozemkem o výměře 12 200 m2 a vytváří řadu atraktivních veřejných prostor, které se společně s obchodní pasáží stávají přirozeným místem setkávání pro 100 000 obyvatel spádové oblasti.  

Budova Bořislavka Centrum zvítězila v soutěži Best of Reality v kategorii Nová administrativní centra a získala prestižní ocenění jako Enviromentální projekt roku. Právě ohled na životní prostředí, na okolí nové stavby ale i na lidi, kteří se v budově pohybují, je pro Centrum Bořislavka velice důležitý. Budova získala precerfitikaci LEED v kategorii Gold dle zpracovaného projektu.  

Více než 30 125 m2 pronajímatelných kancelářských ploch třídy „A“ ve čtyřech kancelářských budovách, formovaných do nepravidelných přírodních krystalů, je zasazeno do kontinuální spodní části stavby s 9 875 m2 maloobchodních prostor včetně restaurací a kaváren, které plynule přecházejí do terasových zahrad a parkových ploch na úrovni Evropské ulice. Každá z budov má samostatný vstup z Evropské třídy, na kterou navazuje piazzetta s kavárnami, restauracemi, relaxačními a vodními plochami a dvěma vstupy do obchodní pasáže. Dech beroucí, veřejně přístupné atrium mezi budovami 01 a 02 s průchozím epifytem vystupujícím z vodní hladiny prezentuje filozofii udržitelnosti a přístup investora KKCG Group k odpovědnosti vůči životnímu prostředí. Bořislavka Centrum se stane přirozeným místem setkávání místních obyvatel i zaměstnanců mnoha úspěšných českých i nadnárodních společností se sídlem na Praze 6.

Celý objekt včetně obchodního centra byl navržen tak, aby splňoval certifikaci LEED v kategorii Gold. Rozsvěcení a zhasínání venkovních světel na Bořislavce se řídí intenzitou světla dle denní doby. Umělé osvětlení v prostorách, v kancelářích a zasedacích místnostech umí detekovat přítomnost osob, a má možnost úpravy intenzity světla. Díky tomu se světla automaticky zhasnou po 30 minutách, pokud čidla nezaznamenají pohyb osob v místnosti.

Evropská 866, 160 00 Praha 6, Česko